Autoři

Petr Syrný  Petr Syrný

(*1984)

Jeden ze zakladatelů kulturního serveru kulturne.com. Studoval informační technologie v Táboře a Písku. Programuje, kóduje, vymejšlí, deleguje a domlouvá. Aktivně hrál na basovou kytaru. Nyní má delší dobu pauzu. Je ženatý, má dceru Haničku, syna Kvida a psa Berta.

 

koblizka-1Karel Kobližka

(*1947)

Autor a hudebník, vychodil hudební školu na housle, později přidal ještě kytaru a tenor saxofon. V 60. letech studoval na střední průmyslové škole v Táboře a zároveň hrál na kytaru a tenor saxofon v různých kapelách. Po okupaci Československa v roce 1968 odešel do emigrace, kde mimo jiné dálkově studoval hudební vědu a didaktiku hudby na státní universitě v Hagenu, Německo. Strávil několik let v zámoří (USA, Paraguay, Brazílie), kde se s tamními muzikanty snažil vsát do sebe jejich styl interpretace, který je diametrálně odlišný od evropského interpretačního pojetí. Po 25 letech (1993) se vrátil zpět do vlasti. V současné době žije v Táboře, věnuje se psaní a aktivnímu muzicírování, především jazzu a latině.

 

Marek HadrbolecMarek Hadrbolec

(*1996)

Žije v Chyškách a studuje Gymnázium v Milevsku. Rád by studoval publicistiku/novinařinu. Aktivně hraje fotbal. Je velký fanda živé muziky (preferuje metal, hardcore, emocore). Píše texty kápelám. Rád sepisuje i básně. Je jeden z přispěvovatelů na web kulturne.com. Zakladatel facebookové skupiny „Nezávislý spisovatelský koutek“, sloužící ke sdružování lídí, kteří rádi píší a hledají prostor kam přispívat.